Spotkanie integracyjne z okazji Świąt Wielkanocnych

1W dniu 5.04.2018 roku odbyło się spotkanie integracyjne z okazji Świąt Wielkanocnych uczestniczek grupy wsparcia matek samotnie wychowujących dziecko „ Twarzą do życia”. W trakcie spotkania poruszono temat tradycji świąt wielkanocnych kultywowanych w rodzinach uczestniczek grupy, samodzielnego wykonywania dekoracji świątecznych oraz zdobienia pisanek.
Spotkanie integracyjne upłynęło w miłej i przyjemnej atmosferze przy stole zastawionym różnymi przysmakami przygotowanymi przez uczestniczki grupy.

Warsztaty Artystyczne "Tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych" organizowanych dla wychowanków na Świetlicy Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży w Krasnymstawie

2 mWielkanoc jest najstarszym świętem chrześcijańskim, a nawiązuje ono do cudu zmartwychwstania, który nastąpił nocą. Idea zmartwychwstania i życia wiecznego to stały motyw występujący w wierzeniach wszystkich kultur, niezależnie od epoki i miejsca na Ziemi. Święta Wielkanocne przejmując tak wiele z dawnych wierzeń i zwyczajów nie bez podstaw nazywane są świętami wiosennymi. Zmieniło się jednak ich znaczenie. Wiosenne święta od zawsze kojarzyły się z nowym życiem i przesiąknięte kultem płodności w obrządkach zawierały jego elementy. Wyrażały radość życia doczesnego, jego żywiołowość i biologiczny wymiar.

Czytaj więcej...

Informacja

BF wzór18 plakat 24 a2

Święta Wielkanocne

Bez tytułu

 

 

 

 

 

 

 

 

Święta Wielkanocne niech staną się
źródłem wzajemnej życzliwości, a
zmartwychwstały Chrystus napełni nas
pokojem i pozwoli z nadzieją patrzeć
w przyszłość.

Życzą

Dyrektor i pracownicy
Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Krasnymstawie

Dzień Kobiet na Świetlicy Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży w Krasnymstawie

3 mDnia 8 marca 2018 roku dziewczynki z naszej Świetlicy poczyły się naprawdę bardzo wyjątkowo. W tym dniu chłopcy okazali sie prawdziwymi dżentelmenami- przygotowali wyśmienite ciasto i herbatę specjalnie na tą okazję. Oprócz tego wręczyli dziewczynkom własnoręcznie przygotowane kwiaty z bibuły oraz serca. Dziewczynki były miło zaskoczone, nie dało ukryć się rumieńców na ich twarzach. Wszyscy bardzo zadowoleni częstowali się ciastem.

Czytaj więcej...

Spotkanie integracyjne uczestników grupy wsparcia „Krok w przód” z okazji „Dnia Kobiet”

W dniu 09.03.2018r odbyło się spotkanie integracyjne uczestników grupy wsparcia „Krok w przód” z okazji „Dnia Kobiet”.
W spotkaniu udział wzięli: Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnymstawie Pan Mariusz Antoniak, Kierownik Sekcji Pomocy Środowiskowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Jadwiga Krzyżanowska oraz pracownicy socjalni Pani Agnieszka Kowalczyk i Pani Anita Chmiel. Uczestniczki spotkania z okazji „Dnia Kobiet” otrzymały kwiaty-goździki, a z okazji „Dnia mężczyzn” przypadającego 10.03.2018r obdarowano kwiatem również Pana Dyrektora MOPS. Przy słodkim poczęstunku integracja przebiegła w miłej atmosferze.

Czytaj więcej...

NABÓR NA KANDYDATA NA OPIEKUNA PRAWNEGO DLA OSOBY CAŁKOWICIE UBEZWŁASNOWOLNIONEJ

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnymstawie ogłasza stały nabór na kandydata na opiekuna prawnego dla osoby całkowicie ubezwłasnowolnionej.

Podstawa prawna:
Zgodnie z art. 3 pkt 5 lit. „j” ustawy z dnia 17 maja 1990 r. Dz. U. z 1990 r. nr 34, poz. 198) o podziale zadań i kompetencji określonych w ustawach szczególnych pomiędzy organy gminy a organy administracji rządowej oraz zmianie niektórych ustaw wskazywanie kandydata na opiekuna prawnego (art. 149 § 3) należy do właściwości organów gminy jako zadanie zlecone. Obowiązek powyższy wynika również z art. 149 § 3i art. 162 § 1 oraz art. 175 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (Dz. U. z 2017 r. poz. 682).

Czytaj więcej...

„Szafa Przyjaciela” pełna po brzegi

IMG 20180207 123856394Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej dziękuje serdecznie wszystkim darczyńcom, którzy udzielili wsparcia w ramach akcji „Szafa Przyjaciela”. Dzięki uprzejmości i dobremu sercu mieszkańców Krasnegostawu udało się zebrać bardzo dużo odzieży, obuwia, zabawek, pościeli itp. W związku z tak dużym zainteresowaniem akcją na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie przyjąć więcej darów. Gdy tylko „Szafa Przyjaciela” będzie pusta, zamieścimy nowe ogłoszenie dla darczyńców

Jednocześnie zapraszamy wszystkich potrzebujących do skorzystania z zebranej odzieży.

 

Targi edukacji i pracy

OHP

Ferie zimowe na Świetlicy Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży w Krasnymstawie

5 mFerie zimowe to wymarzony czas dla dzieci. Juz po raz trzeci nasza Świetlica zorganizowała Ferie dla 20 wychowanków w okresie od 22 stycznia do 9 luty 2018 roku. Dzieci miały okazję przeżyć wiele niezapomnianych chwil, pełnych radości. Zajęcia były bardzo urozmaicone. Począwszy od zabaw ruchowych, tańców integracyjnych, karaoke, gier świetlicowych, planszowych, karcianych poprzez wycieczki, wyjazdy i wyjścia, a kończąc na zajęciach plastycznych, rękodzielniczych, projektowych m.in. wykonywanie gniotków, slime, magnesów. Wychowankowie spotykali się przez dziesięć dni codziennie.
Ferie zimowe na Świetlicy rozpoczęliśmy od zapoznania wychowanków z zasadami bezpieczeństwa w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Wychowankowie dość uwaznie wysłuchli prelekcji przygotowanej przez wychowawczynie Świetlicy.

Czytaj więcej...

Projekt Socjalny „Odżywiamy się zdrowo”.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, iż rozpoczyna realizację projektu socjalnego „Odżywiamy się zdrowo”. Projekt socjalny zakłada dystrybucję owoców i warzyw wśród osób i rodziny znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, zagrożonych wykluczeniem społecznym, klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
W tym celu nawiązano współpracę z lokalnymi producentami owoców i warzyw.
Projekt socjalny „Odżywiamy się zdrowo” zaplanowany jest do realizacji w okresie od 01.03.2018r. do 31.12.2020r.

1

OGŁOSZENIE - PORZEBNA POMOC

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że w ramach Akcji „Szafa przyjaciela” poszukuje odzieży dla chłopca 11 lat, wzrost 158 – 160cm, spodnie dresowe i dżinsowe, bluzy dresowe, kurtka zimowa (gruba).
Osoby chcące wziąć udział w akcji prosimy o kontakt z pracownikiem socjalnym Panem Kamilem Bortackim Tel. 82 576-23-24 wew. 110.

Obchody Dnia Żołnierzy Niezłomnych

28166547 613990042286194 9111845860861661177 n

ZIMA TRWA ! NIE BĄDŹ OBOJĘTNY !

W związku ze znacznym obniżeniem temperatur panujących na zewnątrz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnymstawie zwraca się z prośbą o zwrócenie uwagi szczególnie na osoby bezdomne, samotne, przebywające w miejscach niemieszkalnych tj. pustostany, domki na działkach, altany działkowe, miejsca na ulicach, klatki schodowe, piwnice, dworzec PKP i PKS, których może być zagrożone zdrowie i życie.

Informacje dotyczące osób wymagających wsparcia należy zgłaszać do:
Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
ul. Piłsudskiego 9
tel. 82 576-23-24, 82 576-22-81

lub:
Straży Miejskiej w Krasnymstawie – Plac 3 Maja 29 tel. 82 576-21-57 lub 604804755,
Komendy Powiatowej Policji – ul. Okrzei 11, Tel. 82 575-62-10 lub telefon alarmowy 997.

1